[O1] "Piszczą" czujniki cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kapa9
    Drive
    • 2010
    • 88

    [O1] "Piszczą" czujniki cofania

    A ciekawe ,ciekawe.... Jak to się wabi i gdzie tego szukać?
    L&K
  • Pawka123
    Ambiente
    • 2009
    • 175

    #2
    [O1] "Piszczą" czujniki cofania

    Witam kolegów
    Kilka dni temu pojawił się mały problem,mianowicie zauważyłem,że jeden z czujników (drugi od prawej patrząc z tyłu) cofania ktoś prawdopodobnie wepchnał do wew. zderzaka i non stop podczas cofania mi piszczy jakby już przy zderzaku była jakaś przeszkoda.Dziś czujnik zamontowałem tam gdzi ejego miejsce,siedzi jak 3 pozostałe tyle że dalej jest to samo.Podczas włączania wstecznego biedu sygnał jest z minimalnymi przerwami,lub też ciągły,ale gdy przyłażę rękę do czujnika drugiego od lewej patrząc z tyłu sygnał milknie,a tak być nie powinno.Oddalę dłoń,znowu pisk.Co ciekawe,to nie ten własnie był wepchniety.Pozostałe raczej reagują normalnie,bo jak jest sygnał z małymi przerwami czyli oznaczający przeszkodę,gdy zbliżę dłoń dzwięk jest ciągły,jednak po zabraniu jej nie przechodzi w przerywany.Co mogło się stać i czy komp jest w stanie pokazać bład z tym związany??Czy może to być tez moduł komfortu??
    W razie możliwości licze na pomoc,bo można zgłupieć już od tego pisku,a przyznam,że funkcja jest bardzo przydatna.
    Pozdrowionka
    JEST Skoda Octavia II 1,9 TDI 105 KM Kombi 2007r. ELEGANCE

    BYŁO Skoda Octavia 1,9 TDI 110 KM Kombi 2000r. ELEGANCE

    Komentarz

    • baca10
      RS
      • 2009
      • 6225

      #3
      Pawka123, Podlacz pod kompa, na pewno pokaze ci ktory czujnik warjuje, u mnie wystarczylo poprawic mocowanie i wszystko wrocilo do normy

      Komentarz

      • Pawka123
        Ambiente
        • 2009
        • 175

        #4
        baca10, a możesz podpowiedzieć o co chodziło z tymi mocowaniami??Może po tym wetknięciu też jest tego przyczyna.Nie spodziewałem się,że komp nawet pokaże,który to może nie działać jak powinien.
        JEST Skoda Octavia II 1,9 TDI 105 KM Kombi 2007r. ELEGANCE

        BYŁO Skoda Octavia 1,9 TDI 110 KM Kombi 2000r. ELEGANCE

        Komentarz

        • piotrek_gdy
          RS
          • 2008
          • 7723
          • Volkswagen
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          #5
          Zamieszczone przez Pawka123
          Czy może to być tez moduł komfortu
          komfort nie ma tu nic do rzeczy
          pewnie myslaleś o module parktronika który za czujniki odpowiada
          podłącz VAGa i sprawdź czy i jakie masz błędy
          mozesz też sprawdzić czy czujniki działają prawidłowo- na właczonych czujnikach przybliz do każdego z nich palec- tam, gdzie będie takie charakterystyczne "trzaskanie" jest ok, jeśli gdzieś nie będzie to może oznaczać, że czujnik jest padnięty
          musisz tez sprawdzic podłaczenia czujników do wiązki- ale tu pierwszą podpowiedź uzyskasz w VAGu
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz

          • baca10
            RS
            • 2009
            • 6225

            #6
            Zamieszczone przez Pawka123
            baca10, a możesz podpowiedzieć o co chodziło z tymi mocowaniami??Może po tym wetknięciu też jest tego przyczyna.Nie spodziewałem się,że komp nawet pokaże,który to może nie działać jak powinien.
            U mnie czujnik trzeba bylo bardziej wcisnac w mocowane, tak aby wystawal po za obrys zderzaka

            Komentarz

            • Arek
              RS
              S_OCP Member
              • 2005
              • 3143

              #7
              o mam to samo u siebie.Jak pogoda sie poprawi to bede walczył.
              -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

              Komentarz

              Pracuję...